DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4380482,46%
İstanbul
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE


1 milyon liralık dublörlü vurgun memura takıldı

1 milyon liralık dublörlü vurgun memura takıldı

ABONE OL
2 Aralık 2021 17:54
1 milyon liralık dublörlü vurgun memura takıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde düzmece kimlik ve dublör ile düzenlenen vekaletnameyle 1 milyon liralık gayrimenkulü satışı için yaptırılmak istenilen sahtecilik süreci, tapu işçilerin dikkati sonucu engellendi.

Edirne 14. Bölge Müdürlüğüne bağlı Çerkezköy Tapu Müdürlüğü’ne yetki sonları dahilinde bulunan ve mülkiyeti E.Ö. isimli şahsa ilişkin taşınmazın maliki sıfatıyla, Çerkezköy Tapu Müdürlüğü’ne gelen S.C. isimli şahıs satış başvurusu yapmaya çalıştı.

Çerkezköy Tapu Müdürlüğü personellerince yapılan incelemede, süreç için verilen vekaletnamedeki kişi ile müdürlük kayıtlarında bulunan malikin fotoğraf, imza ve yazı örneklerinde farklılıklar tespit edildi.

Bunun üzerine müdürlük yetkilileri, asıl mal sahibine telefon ile ulaşarak, taşınmazın satmak üzere vekaletname verip vermediği soruldu, malikin bu türlü bir talebinin olmadığı ve vekaletteki şahısları de tanımadığının bildirilmesi üzerine Tapu ve Kadastro Edirne Bölge Müdürünün koordinatörlüğünde mevzu emniyet ünitelerine aktarıldı.

OLAĞAN SÜRECE DEVAM EDİP POLİS ÇAĞIRILDI

Bunun üzerine yapılacak operasyonun sekteye uğramaması ve suçüstü yapılabilmesi için güya yapılan müracaat uydurma bir süreç değilmiş üzere hazırlanarak, taraflar akit için tapu müdürlüğüne davet edildi.

Yapılan müracaatın imza kademesinde polis takımları tapu müdürlüğüne geldi. Emniyet takımları, sahtecilik süreci yapmaya teşebbüs eden şahsı suçüstü yakalayarak, gözaltına aldı.

ÇALIŞANIN DİKKATİ 1 MİLYON LİRALIK GAYRIMENKULÜ KURTARDI

Edirne Bölge Müdürlüğüne bağlı Çerkezköy Tapu Müdürlüğü sonlarında bulunan ve yaklaşık pahası 1 milyon lira olan gayrimenkulü, uydurma kimlik ile düzenlenen vekaletname kullanarak satmaya çalışan kişi/kişiler, Çerkezköy Tapu Müdürlüğü çalışanlarının dikkati sayesinde suçüstü yakalanmış oldu.

Mevzuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bu manada, her gün çok ağır tapu süreçlerini bitirmek için canla başla gayret eden ve 174 yıllık esaslı bir geçmişe sahip bir kurumun mensupları olan tapu çalışanlarının dikkati ve özverili çalışmaları sayesinde yaklaşık 1 milyon kıymetindeki sahteciliğin önüne geçilmiştir.

Yakın vakte kadar yapmış olduğu teknolojik ataklar ve geçmişinden aldığı güç ile “yılın en âlâ kamu kurumu” seçilen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bu mükafatı yalnızca atmış olduğu adımlardan değil, vatandaşlarımızın taşınmazlarını da müdafaa ve kollama uğraşı ile bir kere daha kanıtlamıştır” denildi. (İHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP