DOLAR

33,0413

0.65%
EURO

36,0249

0.4%
ALTIN(gr)

2.559,20

0,41%
BİST 100

11064.85

0,41%
  • HABERLER
  • SERVİS 1
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
Amazonda Nasıl Satış Yapılır?

Amazonda Nasıl Satış Yapılır?

ABONE OL
1 Ocak 2024 01:17
Amazonda Nasıl Satış Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amazonda nasıl satış yapılır sorusu e-ticaret yapanların ve internet üzerinden ürün satışı yapmayı düşünenlerin sıkça sorduğu bir sorudur. Dünyada sürdürülen internet üzeri satışların tek başına %40’ını karşılayan amazon, bu tür arayışlarda olanların öncelikli hedefi olarak görülmektedir. Türkiye’den de birçok firmanın katılım sağladığı Amazonda satış için gerekenler oldukça hızlı bir şekilde yerine getirilebilecek işlemlerden oluşuyor.

Dünya genelinde internet üzerinden satışlara ivme kazandıran Amazon 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip dev bir satış platformudur. Girdiği pazarlarda ticaretin tüm dengelerini değiştiren Amazon, 2018 son çeyreğinde Türkiye’de resmi olarak hizmete başlamış bulunmaktadır. Katılım sağlamak ve ürün satmak isteyen tüm üyelerine Amazon satış eğitimi verilerek sistemle ilgili genel bilgiler aktarılmaktadır.

Amazon e-ticaret sistemine katılarak mağaza açmak isteyen katılımcıların yapması gereken işlemler, kısa süre içerisinde tamamlanabilecek niteliktedir. Amazonda satıcı hesabı açma, platformda yer almak adına yapılması gereken ilk işlemdir. Seller Account (satıcı hesabı) açıldıktan sonra Seller Central aracılığıyla ürünlerinizin listelemesini yaparak siparişlerinizi yönetebilirsiniz.

 

Amazonda Ne Tür Ürünler Satılabilir?

 

Amazonda Nasıl Satış Yapılır?

Amazonda Nasıl Satış Yapılır?

Amazonda nasıl satış yapılır konusunda sisteme giriş mevzuatlarının tamamlanmasının ardından sitemde satış için listelediğiniz ürünlerin satışı gerçekleşmeye başlar. Ürünlerinizi ( fulfıllment by Amazon) Amazon fba Türkiye ile tüm dünyaya pazarlama imkânına sahip olabilirsiniz. Sisteme kayıt aşamasında Professional veya Individual ( Profesyonel veya Bireysel) satıcı tercihlerinden birini yaparak satışa başlamanız söz konusudur.

Profesyonel satıcı olarak sisteme dâhil olmanız halinde 39.99 dolar aylık sabit ücret (Türkiye için 99 TL) ve yapılan satışlardan belli bir komisyon ödemek durumunda kalırsınız. Türkiye’de internet üzerinden dünya pazarlarına katılım sağlayarak Amazonda satış yapmak 2022 planları yapan firmalar, dünyanın en büyük dijital satış kanalında yer bularak önemli satış rakamlarına ulaşmış bulunmaktadır.

Amazonda nasıl satış yapılır gibi sorulara verilen cevapların yanı sıra, merak edilen tüm hususlar satış öncesi eğitimlerle katılımcılara öğretilmektedir. Amazonda e-ticaret nasıl yapılır, ürün listelemesi ve ürün teslimatlarıyla ilgili tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilmek için haberabi.com adresini takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.