DOLAR 18,5905 -0.02%
EURO 18,1469 -0.26%
ALTIN 1.016,25-0,64
BITCOIN 361157-3,29%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

05:34

İMSAK'A KALAN SÜRE


Atatürk’ün kelamını hatırlatan Akşener: Birinci işimiz budur
  • HaberAbi
  • Gündem
  • Atatürk’ün kelamını hatırlatan Akşener: Birinci işimiz budur

Atatürk’ün kelamını hatırlatan Akşener: Birinci işimiz budur

ABONE OL
4 Aralık 2021 20:07
Atatürk’ün kelamını hatırlatan Akşener: Birinci işimiz budur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amasya’da toplanan kalabalığa seslenen YETERLİ Parti önderi Akşener, “El birliğiyle endişe duvarlarını yıktık biz birlikte. Beraberce bu harami sistemi yıkacağız” dedi. Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir” kelamını hatırlatan Akşener, “Şimdi köylü ne durumda, çiftçi ne durumda, besici ne durumda? Artık seçmen, siyasetçinin efendisi, velinimeti olursa, o siyasetçi o köylüyü de besiciyi de esnafı da milletin efendisi haline getirir. Birinci işimiz budur” diye konuştu.

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Amasya’nın Merkez ilçesinde toplanan kalabalığa konuştu.

24 aydır ilçe ilçe, dükkan dükkan esnaf gezdiğini belirten Akşener, “24 ay sonra herkes sizleri görmeye başladı. Siz kendinizin değerini bilirseniz, gücünüzün farkında olursanız siyasetçi buralara gelip o dükkanların içine girmek mecburiyetinde kalırmış” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir” kelamını hatırlatan Akşener, “Şimdi köylü ne durumda, çiftçi ne durumda, besici ne durumda? Artık seçmen, siyasetçinin efendisi, velinimeti olursa, o siyasetçi o köylüyü de besiciyi de esnafı da milletin efendisi haline getirir. Birinci işimiz budur” diye konuştu.

“EL BİRLİĞİYLE ENDİŞE DUVARLARINI YIKTIK”

Esnaf ziyaretlerine birinci başladığında insanların kederlerini söylemekten çekindiğini ve korktuğunu tabir eden Akşener, “Ama bugün nasıl biliyor musunuz? Daha ‘nasılsınız’ demeden kederini anlatır oldu. Demek ki neymiş? El ele verirsek dehşet duvarı yıkılabilirmiş. El birliğiyle endişe duvarlarını yıktık biz beraber” tabirlerini kullandı.

“NE OLMAMI İSTİYORSANIZ ONU OLACAĞIZ”

Kalabalıktan ‘Başbakan Meral’ sloganları atılması üzerine Akşener, “Ben sizin emrinizdeyim. Ne olmamı istiyorsanız onu olacağız. Ben kendimi adadım ki şuna, seçmen siyasetin velinimeti olacak. Buna ant içtim” dedi.

“HARAMİ TERTİBİ BERABERCE YIKACAĞIZ”

Akşener, konuşmasının devamında şu tabirleri kullandı:

*Sizlerin o helal oylarınızı alıp iktidar olmak istiyoruz. Elbette bu harami tertibi sizin oylarınızla yıkmak istiyoruz.

*Beraberce bu harami sistemi yıkacağız. Neyle yıkacağız? Sandıkta yıkacağız. Oylarımızla yıkacağız.

*Helal oylarınızla cenabı hak bana bu harami sistemi birlikte yıkmayı nasip etsin inşallah. O işsiz gençlere, sıkıntılı analara, fakirliğe mahkum edilmiş çiftçimize, köylümüze, onların elinden tutup onları refaha eriştirmeyi helal oylarınızla Allah bana nasip etsin.

En az 10 karakter gerekli