DOLAR 18,5937 0.02%
EURO 18,1859 -0.03%
ALTIN 1.017,50-0,51
BITCOIN 363802-1,84%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE


CHP’den Soylu’ya reaksiyon: Mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla bağlantına bak!
  • HaberAbi
  • Gündem
  • CHP’den Soylu’ya reaksiyon: Mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla bağlantına bak!

CHP’den Soylu’ya reaksiyon: Mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla bağlantına bak!

ABONE OL
3 Aralık 2021 14:39
CHP’den Soylu’ya reaksiyon: Mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla bağlantına bak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Küme Başkanvekilleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, TÜİK’in kapılarını açmadığı CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nu maksat alan kelamlarına reaksiyon gösterdi. Engin Altay, “Suç örgütü ile ilgi arıyorsan mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla, kara para aklayıcılarıyla alakana bak!” dedi. Özgür Özel, “Suç örgütlerinin ağına düşüp cürümle gayret edecek bakanlığı çetelerin buyruğuna veren sensin küstah Süleyman!” sözlerini kullanırken, Engin Özkoç ise, “Milletin temsilcilerini terör örgütleriyle yan yana getirenlerden İçişleri Bakanı olmaz. Olsa olsa Saray’ın tetikçisi olur.” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, enflasyon sayılarını açıklamasının akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisine randevu vermeyen TÜİK’e gitmesine reaksiyon gösterdi.

Soylu, “Kılıçdaroğlu; hata ve hata örgütleri bağlantısıyla, o iklimin ve kelamların tesiriyle siyasi tarihimizde görülmeyen yollara başvuruyor. Ana muhalefet partisi genel lideri, PKK, DHKP-C ve organize cürüm örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip yer basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin esası muhakkaktır. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir” tabirlerini kullandı.

CHP Küme Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç, toplumsal medya hesaplarından Soylu’ya reaksiyon gösterdi.

“SÖZ KONUSU OLAN MİLLETİN RIZKI”

“Utanmazlıkta hudut tanımayan Süleyman Soylu” diyen Altay, “Milletin hakkını aramak için Merkez Bankası’na da gideriz, TÜİK’e de gideriz. Kelam konusu olan milletin rızkıdır. Kabahat örgütü ile bağlantı arıyorsan mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla, kara para aklayıcılarıyla ilgine bak!” diye yazdı.

“HADSİZ SÜLEYMAN!”

Özel ise, “Suç örgütlerinin ağına düşüp hatayla uğraş edecek bakanlığı çetelerin buyruğuna veren sensin küstah Süleyman! Makam sende yetki sende, haydi iddianı ispatla çirkef Süleyman! Palavra bitmeden yanlışsız kelam konuşmayan hadsiz Süleyman!” açıklamasıyla Soylu’ya sert sözlerle yüklendi.

“OLSA OLSA SARAYIN TETİKÇİSİ OLUR”

“Devletin kapıları milletin temsilcilerinin yüzüne kapanmaz!” tabirlerini kullanan Özkoç da, “Milletin temsilcilerini terör örgütleriyle yan yana getirenlerden İçişleri Bakanı olmaz. Olsa olsa Saray’ın tetikçisi olur…” dedi.

En az 10 karakter gerekli