DOLAR 18,5558 0.25%
EURO 18,1754 0.07%
ALTIN 995,100,75
BITCOIN 3628470,66%
İstanbul
24°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur
  • HaberAbi
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur

ABONE OL
4 Aralık 2021 20:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siirt’te katıldığı programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim, terörün yabanî dişlerine kaptıracağımız tek bir gencimiz bile yoktur. Bizim bir daha asla himmet, hizmet diyerek gençleri mankurtlaştıran günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) yemekte bir ortaya geldi. Erdoğan, hizmetleri, demokratik atakları; vesayete, teröre, bölücü terör örgütünün destekçilerine karşın hayata geçirdiklerini söyledi. Erdoğan, konuşmasında şu tabirleri kullandı:

* Kısa müddet evvel şahsen terör örgütü elebaşının tahlil süreci ile ilgili yaptığı itiraf bu gerçeği bir sefer daha göstermiştir.

* Terör örgütünün yaşadığı hezimetler arttıkça kim bilir ne itiraflar, ne kalleşlikler, ne tıp alçaklıklar ortaya saçılacaktır.

* Vakit geçtikçe bölücü örgütün ülkemiz ve bölgemizle ilgili kirli emelleri olan emperyalistlerin taşeronluğunu yapan bir kiralık katil sürüsü olduğu çok daha net görülecektir.

* Terör sıkıntısını ülkemizin gündeminden büsbütün çıkarana dek sonlarımız içinde ve dışında gayretimizi sürdüreceğiz.

* Bir daha bölgede yaşayan kardeşlerimin başına terör belasının musallat edilmesine muhakkak müsaade vermeyeceğiz. Devletimizin tüm ünitelerinin bu bahisteki kararlılığı tamdır.

* Bölücü terör örgütü üzere örgütün siyasi ve sivil toplum görünümlü uzantıları da eninde sonunda bir tercih yapmak zorunda kalacaktır. Ya hukuk demokrasi ve anayasa içinde kalacaklar ya da yargıya hesap vermekten kaçamayacaklar.

* Türkiye’nin de bölgemizin de teröre ve Kandil uzantılı siyasete yer olmadığının altını burada bir kere daha çizmek istiyorum.

* Siirtli kardeşlerimizin de yaklaşık 40 yıldır insanımızın kanını ülkemizin de kaynakları adeta bir sülük üzere emen bu beladan ebediyen kurtulacağımıza inanıyorum.

“GÜNÜMÜZÜN HAŞHAŞİLERİNE KAPTIRACAK TEK BİR EVLADIMIZ YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarına şöyle devam etti:

* Sivil toplumun ve kanaat liderlerinin sahip çıktığı bir sorunun kalıcı olarak çözülmesi mümkün değildir. Devletimiz elbette büyüktür ve güçlüdür.

* Toplumun kılcallarına kadar ulaşacak bulanlar sizi üzere istekli kuruluşlarımızdır. Biz temeli atacağız. Altyapıyı kuracağız. Uygun ortamı tesis edeceğiz. Yoldaki manileri ortadan kaldıracağız. Siz de önünüzü açılan bu yoldan gidecek, hakkın isteğini gözeterek, halkımız için gece gündüz çalışacaksınız.

* Bilhassa istikbalimizin teminatı olan gençlerimize ulaşmanın, onların gönül dünyalarına hitap etmenin gayretini birlikte vereceğiz. Bizim, terörün yabanî dişlerine kaptıracağımız tek bir gencimiz bile yoktur.

* Bizim bir daha asla himmet, hizmet diyerek gençleri mankurtlaştıran günümüzün haşhaşilerine kaptıracak tek bir evladımız yoktur. Bizim nesillerin zihnini ve gönlünü boşaltan global teknoloji ve medya baronlarına kaptıracak tek bir çocuğumuz yoktur.

* Ne sebeple olursa olsun elinden tutamadığımız her bir gencimizin vebali bizim ve sizin üzerinizedir. İmdadına koşamadınız her bir evladımızın sorumluluğu da bizim ve sizin üzerinizdedir.

* Kendi çocuklarını Paris’e Londra’ya, Brüksel’e gönderip şatafat içinde yaşatırken, bu kentin, bu ülkenin evlatlarına vefatı ve öldürmeyi reva görenlere meydanı asla bırakmayacağız. Bunun için bir olacağız. DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP