DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3602521,27%
İstanbul
27°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE


AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Minimum fiyat herkesi tatmin edecek
  • HaberAbi
  • Ekonomi
  • AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Minimum fiyat herkesi tatmin edecek

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Minimum fiyat herkesi tatmin edecek

ABONE OL
4 Aralık 2021 20:54
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Minimum fiyat herkesi tatmin edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti İstanbul Teşkilatı’nın 15. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’nda konuşan Kurtulmuş, görüşmelerin devam ettiği minimum fiyat konusunda açıklamalarda bulundu.

Enflasyon münasebetiyle market ve pazardaki fiyatların üste çıktığını bildiklerini belirten Kurtulmuş, vatandaşın alım gücünü artıracak önlemleri aldıklarını lisana getirdi.
Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Yılbaşından itibaren herkesi tatmin edecek çok güçlü bir taban fiyat açıklanacaktır. Yeniden birebir formda bu hafta içinde sayın cumhurbaşkanımızın sıhhat çalışanlarıyla ilgili düzgünleştirme, seyyanen artırımla ilgili düzenleme, öğretmenlik kanunuyla ilgili teklif Meclise geliyor. 3600 ek gösterge üzere, emeklilerin durumunun güzelleştirilmesi ve öteki bahislerle ilgili çalışmalar sonuncu noktaya geliyor. Meclisteki bu bütçe trafiği geçtikten sonra inşallah bunları halledeceğiz, yoluna koyacağız ve vatandaşımızı asla enflasyonun ortaya çıkardığı bu ağır tablonun altında ezdirmeyeceğiz.”

Kurtulmuş vefat eden eski Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı Güldal Akşit’e Allah’tan rahmet diledi.

“Sükunetle lakin kararlılıkla…”

Muhalefetin sabır hudutlarını zorlayan çıkışları ve algılar üzerinden, daima hesaplaşma senaryoları üzerinden atılan adımların görüldüğünü anlatan Kurtulmuş, sükunetle lakin kararlılıkla, hiç alttan almadan ancak milletin menfaatlerini koruyarak yola devam edeceklerini tabir etti.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” telaffuzlarına değinen Kurtulmuş, “Çok özür dilenecek hususlar var. CHP’nin helalleşmeden evvel milletimizden bir özür dileyerek, özrünün kabul edilmesi için milletimize yalvarması gereken noktalar var. Bunları söylemeden helalleşmeyi gündeme getirdiler, yanıtlarını aldıktan sonra artık helalleşmeyi de unuttular. Bugün sorsanız, ‘Helalleşmeden neyi kastediyorsunuz’ diye, onu da söyleyeceklerini hatta hatırlayacaklarını dahi zannetmiyorum.” dedi.

“Bu milletin ne istediğini pek uygun bilen siyasi takım buradadır”

Kurtulmuş, muhalefetin öbür bir algı üzerinden ilerlediğini, devletin kurumlarını siyasi tartışmalarının odağına yerleştirmeye çalıştığını savunarak daha evvel Merkez Bankasıyla ilgili gösterilmeye çalışılan algının dün prestijiyle TÜİK’le de tekrarlandığını anlattı.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Bu memlekette daima algılar üzerinden Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti hükümetini geriletmeye, daima algı, palavra, iftira hatta sanal olarak birtakım sıkıntılar ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Şayet bu kadar çok gündem değiştirme gereksinimi duyuyorlarsa, onlara şunu tavsiye etmek istiyorum:

Türkiye’de iktidara gelmenin yolu, algılar üzerinden milletin zihin dünyasını karıştırmak değil iktidara geldiğinizde neyi nasıl yapacağınızı millete açık bir formda söyleyebilmenizden geçer.

Türkiye’nin ikinci partisinin genel liderine ve yöneticilerine, Türkiye’ye bundan sonra ne yapacaklarına ait şeyler söylemelerini tavsiye ederiz. Millet kuru laflar üzerinden, kuru polemikler üzerinden, yararsız birtakım spekülasyonlar, algılar üzerinden asla zihniyetini değiştirmez.

Hasebiyle tavsiyemiz, evet, çıkın mitingler yapın, görüşlerinizi söz edin, Türkiye’yi nasıl yöneteceğinize dair fikriniz, projeleriniz varsa bunları ortaya koyun lakin yalnızca ‘istemezük’, ‘Türkiye bu türlü olmamalıdır’ derseniz, biz de size deriz ki, ‘Bu da bizim tanıdığımız CHP zihniyetinin bugünkü halidir.’ Bu milletin ne istediğini pek düzgün bilen siyasi takım buradadır. Bu millet, ekonomik gelişmeyi, kalkınmayı, adaleti, hakkaniyeti, özü kelamı bir olmayı istiyor.”

Konuşmasında Türkiye’nin savunma sanayiinde yaptığı atılımlara dikkat çeken Kurtulmuş, yerlilik oranının yüzde 78’lere ulaştığını, bunun birkaç yılda yüzde 90’lara ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

“Hatay, kıyamete kadar Türkiye’nin bir ili olarak kalacak”

Türkiye’nin Akdeniz’de doğalgaz ve petrol aramasından rahatsızlık duyanların ülkeyi politik tartışmaların içine çekmeye çalıştığını anlatan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Kim ne yaparsa yapsın Türkiye bu bölgedeki egemenlik haklarının hiçbirinden vazgeçmeyecek. Artık birisi de ‘Hatay bizimdir’ falan diye birtakım şeyler söylemeye başladılar. Hatay, Türkiye cumhuriyeti’nin ulusal sonları içindedir. Misak-ı Ulusal sonları içindedir ve kıyamete kadar da Türkiye’nin bir ili olarak kalacak ve bizim milletimizin malı olacaktır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP