DOLAR 18,1029 0.84%
EURO 18,3978 0.52%
ALTIN 1.028,791,18
BITCOIN 4251930,99%
İstanbul
28°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE


Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ‘polis intiharları’ açıklaması
  • HaberAbi
  • Gündem
  • Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ‘polis intiharları’ açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ‘polis intiharları’ açıklaması

ABONE OL
1 Aralık 2021 12:18
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ‘polis intiharları’ açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet-Sen Genel Lideri Faruk Sezer’in son devirde artan polis intiharlarıyla ilgili açıklamalarına karşılık verdi.

Emniyet-Sen Genel Lideri Faruk Sezer, son 10 günde 10 polis memurunun intihar ettiğini belirterek, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün şeffaf bir formda açıklama yapmamasını eleştirmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ‘son devirde polis intiharlarının arttığı’ istikametindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığına dikkati çekilerek, şöyle denildi:

TÜM İMKANLAR SAĞLANMAKTADIR

– Tüm çalışanımızı her yıl en az bir kere ruhsal değerlendirmeye tabi tutma uygulaması başlatılmıştır. Ruh sıhhati ile ilgili takibi ve tedavisi gereken işçimiz desteklenmekte, maaşında ve özlük haklarında rastgele bir kısıtlama yapılmadan iyileşebilmesi için tüm imkanlar sağlanmaktadır. Teşkilatımızdaki tüm rehberlik ve ruhsal takviye uygulamalarının daha faal ve kapsamlı takibi emeliyle Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı bünyesinde Rehberlik ve Ruhsal İstişare Şube Müdürlüğü kurulmuştur.

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

– 2020 ve 2021 yıllarında yapılan ağır alımlarla teşkilatımızdaki psikolog sayısı arttırılmıştır. Amacımız, bin çalışana en az bir psikolog sayısına ulaşmaktır. Üniversitelerimizin Psikoloji, Psikiyatri ve Ruhsal Danışmanlık ve Rehberlik kısımlarından öğretim üyelerinin tavsiyeleri ve danışmanlığıyla 2021 yılı başında ‘Öğren-Fark Et-Yardım Et Projesi’ başlatılmıştır. Bu proje ile çalışanımızın ruhsal güzellik halini arttırmak, rehberlik ve ruhsal takviye uygulamaları hakkında şuur oluşmasını sağlamak, rehberlik ve ruhsal dayanak ünitelerinde yürütülen hizmetlerin sonuçlarını ölçülebilir hale getirmek, polisimizin aile ve iş yaşantısına, toplumsal etraf ahengine ve münasebetlerine, gerilimi yönetebilmesine ve bağlantı hünerlerine olumlu tarafta katkı sağlamak amaçlanmıştır. Teşkilat olarak bu mevzu üzerinde hassasiyetle durulmakta ve çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP