DOLAR 32,5411 0.06%
EURO 35,0115 0.3%
ALTIN 2.434,04-0,04
BITCOIN 21103890,07%
İstanbul
26°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Facebook Reklam Yöneticisi Nedir?

Facebook Reklam Yöneticisi Nedir?

ABONE OL
21 Ekim 2021 18:02
Facebook Reklam Yöneticisi Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Facebook son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Facebook üzerinden reklam yapılarak işletmeciler kendilerini ve kendi hesaplarını büyütmektedirler. Facebook Reklam Yöneticisi, Facebook’taki oluşturulan reklamları yöneten bir araçtır.

Facebook Business Manager Nedir?

Reklam yöneticisi Facebook platformu üzerinden kullanılan bir araçtır. Facebook Business Manager ise reklam hesaplarını ve reklamları tek bir elden yönetmeyi sağlamaktadır. Facebook’tan yapılan tüm pazarlama faaliyetleri ve reklamlar bu Business Manager üzerinden yönetilmektedir.

Facebook Business Manager ile reklam yöneticisi birlikte dinamik bir şekilde çalışmaktalardır. Beraber detaylı bir şekilde analizlere ulaşılabilir.

Business Manager, bireylerin kendi kişisel Facebook hesaplarından daha ayrı ve farklı bir hesap türü olarak geçmektedir. Bu hesapla Facebook işletmesi daha rahat yönetilebilmektedir. Facebook hesabı Business Manager ile yönetilirse, işetme içerikleri ve hesap içerikleri ayrı tutularak olabilecek karışıklıkların önüne geçilmektedir.

Business Manager, bir hesapta birden fazla reklam hesabının yönetilmesi sağlanabilir. Tek bir reklam hesabı birden fazla kişi tarafından da yönetilebilir.

Facebook Reklam Yöneticisiyle Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook Reklam Yoneticisiyle Reklam Hesabi Nasil Olusturulur
Facebook Reklam Yoneticisiyle Reklam Hesabi Nasil Olusturulur

Facebook reklamları son dönemlerde çok fazla kullanılmaktadır. Aşağıdaki adımlar takip edilerek reklam hesabı oluşturulabilir.

 • Öncelikle reklam vermek isteyenler bir Facebook Business Manager hesabı edinmeleri gerekmektedir.
 • Facebook Business Manager hesabına giriş yapılınca bir sayfa açılmaktadır. Bu sayfanın sol kısmında Business Manager seçeneği bulunur. Bu seçeneğe tıklayıp işletme ayarlarına gidilmelidir.
 • İşletme ayarlarına tıklandıktan sonra bir sayfa açılır. Bu sayfanın sol kısmında hesap sekmesi bulunur. Hesap sekmesinin altında reklam hesapları kısmına tıklanması gerekir. Tıklandıktan sonra ekle butonuna tıklanarak gelen seçeneklerden yeni reklam hesabı oluşturun butonuna basılmalıdır.
 • Oradan yeni reklam hesabı oluşturun butonuna basıldığında yeni bir sayfa açılmaktadır. Bu yeni sayfada, yeni reklam hesabının ayarları yapılabilmektedir.
 • Ayarlar kısmında, hesabın saat dilimi, hesabın ismi, ödeme yöntemi, para birimi gibi kısımlar doldurulduktan sonra devam butonuna tıklanmalıdır.
 • Yukarıdaki ayarların hepsi yapıldıktan sonra, oluşan reklam hesabı Business Manager’da aktifleşecektir.

Facebook Reklam Yöneticisi Neden Kullanılmalıdır?

Facebook reklam ayarları ve reklam yöneticisini kullanmak çok karmaşık değildir. Fakat kullanıcılar birkaç sebepten ötürü kullanmak isterler.

 • Dijital bir ortamda yönetilmek istenen işletme hesaplarında personeli işten çıkarmak ya da personel atamak, Facebook Reklam Yöneticisi sayesinde kolayca gerçekleştirilebilir.
 • Facebook reklam yöneticisini kullanmak, kullanılan işletme hesabına canlı bir ortam katmaktadır. Facebook reklam yöneticisi zaman geçtikçe kademeli bir şekilde artar. En üstte yerini alan yönetici işletme hesabına diğerleri atanabilmektedir. Bu şekilde oluşturulan sahte hesapların önüne geçilmektedir.
 • Facebook reklam yöneticisinin içeriğinde bazı araçlar yer almaktadır. Bunlardan yararlanırken bazı teknik arızalar ortaya çıkabilir. Bu çıkan teknik arızaların çözümüne ulaşmak için Facebook Reklam Yöneticisi hemen sorunu çözmeye odaklanır ve kullanıcılara bir yardım desteği sunmaktadır.
 • Birden çok işletme hesabı kullanmak isteyenler, Facebook reklam yöneticisi hesabını açmak zorundalardır. İşletme hesaplarının arasında geçiş yapmak için Facebook reklam yöneticisi kullanmak kolaylık sağlar.
 • Facebook reklam yöneticisine her kullanıcı ücretsiz bir şekilde ulaşmaktadır. Bu program sayesinde her kullanıcı kendi işletme hesabını yönetebilir ve hatta daha büyük şirketlerin de sosyal medya üzerinden yapacakları reklamları yönetebilirler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.