DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4384492,88%
İstanbul
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE


Gelecek Partisi uyardı! Birtakım ameliyatlar yapılamayabilir
  • HaberAbi
  • Gündem
  • Gelecek Partisi uyardı! Birtakım ameliyatlar yapılamayabilir

Gelecek Partisi uyardı! Birtakım ameliyatlar yapılamayabilir

ABONE OL
4 Aralık 2021 17:27
Gelecek Partisi uyardı! Birtakım ameliyatlar yapılamayabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisi, yayımladığı rapor ile kamu sıhhatini büyük bir tehlike beklediğini söyledi. Tıbbi aygıt gereç ve tedarik probleminin kapıda olduğuna vurgu yapılan açıklamada, birtakım acil ameliyatların bile yapılamama ihtimaline vurguda bulunuldu.

Gelecek Partisi Sağlık Siyasetleri İzleme Heyeti Başkanlığı’nın “Tıbbi Aygıt Kesiminde Kriz Büyüyor” başlıklı açıklama şu formda:

*Tıbbi aygıt ve materyal tedarikçileri 20 aydır üniversite ve devlet hastanelerine verdikleri gereçlerin parasını alamamışlar, bankalardan kredi çekerek ve kendi yakınlarına borçlanarak üretimi devam ettirmeye çalışmışlardır. Gelinen noktada artan döviz maliyetlerine oranla fiyatların güncellenmemiş, pek çok firma iflas etmek suretiyle kepenk kapatmış, bir kısmı da alandan çekilme kararı almıştır.

“UZLAŞMA SAĞLANMAZSA TIBBİ MATERYAL VERMEYECEKLER”

*Türkiye’deki sıhhat kurumlarına Tıbbi Gereç tedarik eden Medikal Firmaları ve bunların bağlı bulunduğu ORDER TÜSAN-TOBDER-TÜDER üzere kurumlar bir ortaya gelerek 6 Aralık 2021 Pazartesi gününe kadar bir uzlaşma sağlanmadığı takdirde, hastanelere en çok gereksinim olan Ortopedi ve Beyin Cerrahisi alanlarındaki her türlü Tıbbi Aygıt ve Medikal materyalin verilmeyeceğini açıkladılar.

*Bu durum bir halk sıhhati sorunu haline gelmektedir. Tıbbi Aygıt ve Medikal Gereç olmadan Ortopedi ve Beyin Cerrahisi alanlarında acil ameliyatların dahi yapılamayacak hale geleceği açıktır.

“HALKIN SIHHATİNİ TEHDİT EDECEK BOYUTA GETİRİLMESİN”

*Gelecek Partisi olarak uzun müddettir dikkat çektiğimiz bu krizi ve tahlil tekliflerimizi 26 Kasım 2021’de Gelecek Partisi Genel Liderimiz Ahmet Davutoğlu başkanlığında parti yöneticilerimiz ve tıbbi aygıt dal temsilcilerinin iştirakiyle yapılan basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştık. Tıpkı gün Sıhhat Siyasetleri izleme Şurasının bahisle ilgili hazırlamış olduğumuz rapor da Partimizin sitesinde yayınlandı.

*Tıbbi aygıt teminini hemen tahlil üretilerek, bahsin halkımızın sıhhatini tehdit edecek boyuta getirilmemesini yetkililerin dikkatine tekrar sunarız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP