DOLAR 18,6452 0.01%
EURO 19,6449 0.07%
ALTIN 1.076,83-0,31
BITCOIN 3191790,85%
İstanbul
10°

PARÇALI BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ankara’da ekmeğe zam yolda

Ankara’da ekmeğe zam yolda

ABONE OL
25 Kasım 2022 19:52
Ankara’da ekmeğe zam yolda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara’da 7 Temmuz’da fiyatı 3 liradan 4 liraya çıkartılan ekmeğe bugün de zam geldi.

Ankara İli Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı’nda ekmek fiyatının 5 lira olmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Yeni fiyat; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün görüşünün alınmasından sonra karara bağlanacak.

“Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 5 TL’den satılmasına karar verdik”

Zamma ilişkin açıklamada bulunan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar, şu ifadeleri kullandı:

“Toplantıda; ekmek maliyetlerini doğrudan etkileyen un, maya, doğalgaz, motorin, işçilik, su, elektrik, kira gibi tüm temel giderlerdeki artışlar nedeniyle ekmek fiyatının maliyetinin altında kaldığı konuları görüşüldü ve gramajı (200 gram) değiştirmeden ekmek fiyatında yeni bir düzenlemeye gidilmesi konusunda mutabık kalındı. Pişmişi net 200 gram gelen normal ekmeğin 5 TL, pişmişi net 300 gram gelen normal ekmeğin 7.5 TL, pişmişi net 400 gram gelen normal ekmeğin 10 TL’den satılması yönündeki teklifler, komisyon katılımcısı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin onayına sunuldu ve tarife oy çokluğu ile kabul edildi.

Dernek ve federasyonlarla görüşüldükten sonra karara bağlanacak

Tarife komisyonunun oy çokluğuyla kabul ettiği Ankara il ve talepte bulunan ilçelerinde uygulanacak Normal Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifeleri, ilgili kurumlar; Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün görüşünün alınmasından sonra, ANKESOB Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra karara bağlanacak.”


En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP