DOLAR 18,6465 0.03%
EURO 19,6893 -0.01%
ALTIN 1.079,010,69
BITCOIN 3216082,25%
İstanbul
15°

HAFİF YAĞMUR

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Büyük Türk milleti Erdoğan’ı misyonundan affetmeye hazır ve nazırdır”
  • HaberAbi
  • Gündem
  • “Büyük Türk milleti Erdoğan’ı misyonundan affetmeye hazır ve nazırdır”

“Büyük Türk milleti Erdoğan’ı misyonundan affetmeye hazır ve nazırdır”

ABONE OL
2 Aralık 2021 16:24
“Büyük Türk milleti Erdoğan’ı misyonundan affetmeye hazır ve nazırdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lütfi Elvan’ın istifasını pahalandıran DÜZGÜN Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, “Bu nasıl bir idare anlayışıdır ki, sorumlu insanların erdemi ile istifa etmesine dahi müsaade vermiyor ve af dilenme ya da affedilme olarak tanımlanıyor. Bu utanç verici bir durumdur. Büyük Türk Milleti Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı vazifesinden affetmeye hazır ve nazırdır” kelamları ile kıymetlendirdi.

ÂLÂ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi.

Türk lirasının her geçen gün bedel kaybettiğine dikkat çeken Dervişoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı konuşmaya başladığınızda ettiğiniz her kelam bir vakitler bayrak üzeredir dediğiniz paramızı pul ediyor. Lütfen artık susunuz. Siz konuştukça döviz lobisi bayram ediyor. Siz konuştukça rantçılar faizciler bayram ediyor. Siz konuştukça dış güçler dediğiniz para babaları ve baronları servetlerine servet katıyorlar. Ancak siz konuştukça milletimiz kan ağlamaya, yoksullaşmaya; esnafımızı kepenk kapatmaya, çalışanlarımız ay sonu nasıl gelir diye hesap yapmaya devam ediyor. ‘Serbest kura geçtik’ diyorsunuz. Akabinde Merkez Bankası’nın kıt bütçesiyle dövize müdahale ediyorsunuz. Hangisi yanlışsız Sayın Cumhurbaşkanı. ’19 yıldır bugünleri bekledim, bu bizim iktisattaki tercihimizdir’ diyorsunuz akabinde milletin gözünün içine baka baka ‘bütün bunlar dış güçlerin saldırısıdır’ diyorsunuz. Hangisi gerçek Sayın Cumhurbaşkanı.” dedi.

“BU İKTİDARIN ARTIK KOLTUKLARI BOŞALTMA VAKTİ GELMİŞTİR”

“Türkiye’nin ne bu iktidarı ne de onun bu ucube sistemini taşıyacak gücü kalmamıştır” diyen Dervişoğlu bir an evvel seçim yapılması gerektiğini söyledi. Devrişoğlu şu sözleri kullandı: İktidara gelmeden evvel çay simit hesabı yapan Sayın Erdoğan’ın, bugün bu hesaplardan uzak durmasının bir manası var. Simit 3,5 çay 2,5 lira olmuş. Artık o kadar vurdumduymazlar ki, dört domates yerine iki domates önermekten zerre utanmıyorlar. Milletimize şu gerçeği hatırlatmak isterim, bu takımlar sizin oy verdiğiniz takımlar değildir. Bu takımlar artık saray gözleri kapanmış ve gönülleri mühürlenmiş takımlardır. Daima eleştirdikleri yıllarda tahminen yağ yoktu, gaz yağı yoktu, şeker yoktu ve kuyruklar vardı, doğrudur. Fakat bugün, yağda var, un da var, şeker de var lakin millette alacak para yok. Varlık içinde yokluk çeken bir milletin feryadını ve zahmetini duymayan bu iktidarın artık koltukları boşaltma vakti gelmiştir.”

“İŞLER YOLUNDA DEĞİLDİR”

Dervişoğlu kelamlarına şöyle devam etti: “Merkez Bankası’nın tam da bugünler için saklanan yedek akçesini bile kullanan bu iktidar, milletin hazinesini de beş müteahhittin kasasına boşalttı. 19 yılda millete ilişkin ne kadar kurum, fabrika, santral, işletme varsa satan bu iktidar geçtiğimiz hafta sonu da 128 araziyi satışa çıkardı. Şu bir gerçek ki miras yedi üzere memleketin yerlerinden medet umar noktaya geldiler ve hala milletin gözünün içine baka baka utanmadan ‘işler yolunda’ diyorlar. İşler yolunda değildir.”

“BU KENDİSİNİN MEŞREBİDİR”

Birleşik Arap Emirlikleri Prensi Pir Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın merasimle karşılanmasına reaksiyon gösteren Dervişoğlu,”Dün hakaret ettiklerine bugün muhtaçlık duyması halinde elini yıkayıp kenara çekilir ve bütün kelamlarını ve meseleleri unutup sarılır. Bu kendisinin meşrebidir. Bunu tahlil sürecinde de gördük, FETÖ ile olan muhabbetlerinde de gördük. Dün FETÖ’nün hain kalkışmasının finansörü ilan edilen bir devletle sadece para uğruna sarmaş dolaş olan siyaset anlayışının, yarın bir menfaat görüldüğünde FETÖ ile de sarmaş dolaş olmayacağının garantisi yoktur.” diye konuştu.

“HÜKÜMETİN İKTİSAT İDARESİ ARTIK AKLINI KAYBETMİŞTİR”

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın istifasına ait Dervişoğlu, şunları söyledi:

“Yine bir gece yarısı operasyonu ile karşı karşıya kaldık. Yanlış kararlara ve uygulamalara karşı durarak istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın vazifesinden affedildiğine dair kararname, gece yarısı yayınlandı ve yeni bir atama yapıldı. Bu nasıl bir idare anlayışıdır ki, sorumlu insanların erdemi ile istifa etmesine dahi müsaade vermiyor ve af dilenme ya da affedilme olarak tanımlanıyor. Bu utanç verici bir durumdur.

*Yakın takvim içinde üç Hazine ve Maliye Bakanı, dört Merkez Bankası Lideri, üç Merkez Bankası Lider Yardımcısı, iki Varlık Fonu Genel Müdürü değişikliği yapılmıştır. Yaşanan bu değişiklikler göstermektedir ki, hükümetin iktisat idaresi artık aklını kaybetmiştir. Her alanda attığı hesapsız ve maceraperest adımlarla ülkemizin başına bela olan bu iktidar, iktisat ilminin ve sosyolojik hayatın gerçekleri ile bağdaşmayan yeni bir model dayatması yapmaya kararlıdır.

*Anlaşılan o dur ki bu iktidar gitmeden artık bu büyük millet huzur bulamayacaktır. Bakan ve bürokrat değişiklikleri ve gece yarısı kararnameleri tahlil değildir. Gerçek tahlil çabucak seçimdir. Büyük Türk Milleti Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı misyonundan affetmeye hazır ve nazırdır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP