DOLAR 16,6694 -0.11%
EURO 17,5365 -0.17%
ALTIN 974,70-0,12
BITCOIN 336400-2,44%
İstanbul
24°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE


CHP’li Özer: Orman Genel Müdürlüğü’ndeki iş vaadiyle rüşvet tezi çözülmeli
  • HaberAbi
  • Gündem
  • CHP’li Özer: Orman Genel Müdürlüğü’ndeki iş vaadiyle rüşvet tezi çözülmeli

CHP’li Özer: Orman Genel Müdürlüğü’ndeki iş vaadiyle rüşvet tezi çözülmeli

ABONE OL
2 Aralık 2021 13:09
CHP’li Özer: Orman Genel Müdürlüğü’ndeki iş vaadiyle rüşvet tezi çözülmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, iş vaadiyle bir vatandaştan 100 bin TL rüşvet alındığı argümanına ait verdiği soru önergesine cevap göndermeyen Orman Genel Müdürlüğü(OGM)’nün çıkan haberlere açıklama göndermesini eleştirdi. Özer, rüşvet argümanlarının yargıda ivedilikle çözülmesi için davette bulundu.

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, iş vaadiyle bir vatandaştan 100 bin TL rüşvet alındığı argümanına ait verdiği soru önergesine cevap göndermeyen OGM’ye reaksiyon gösterdi.

“BELGE GERÇEK DEĞİL Mİ?”

TBMM Genel Heyetinde bir konuşma yapan Özer, hususla ilgili şunları söyledi:

“3 Kasım’da verdiğimiz soru önergesine 15 günlük karşılık müddetinde rastgele bir yazılı açıklama gelmemesine rağmen, Orman Genel Müdürlüğü, çıkan haberlere yönelik basın kuruluşlarına yazılı bir açıklama göndermiş. OGM ‘Dolandırıldım’ diyen vatandaşın sahtecilik yaptığını ileri sürmüş ve savcılığa başvurduğunu açıklamış.

Bahsin yargıda çözülmesi nitekim kıymetli, umarız sonuçlanması da uzun sürmez. Fakat, yeniden de sormalıyız,  5/6/2018 tarihli, 653/42 sayılı, üzerinde Bakanlığın ismi ve logosunun yer aldığı, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından periyodun bölge müdürü, yardımcısı ve işçi şube müdürünün imzalarının olduğu ve Körfez İşletme Şefliğine gönderildiği görülen işe giriş buyruk yazısının yer aldığı doküman gerçek değil midir?

Dokümanın vatandaş tarafından üretildiğine dair bir ispat var mıdır? Evrakın Orman Genel Müdürlüğü tarafından üretilmediğine dair bir ispat var mıdır?”

“BAKANLIK SORUŞTURMA YAPTI MI?” 

Özer, OGM’nin basın kuruluşlarına yolladığı açıklamaya istinaden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yeni bir soru önergesi verdi. Önergedeki sorular ortasında şunlar yer aldı:

-OGM tarafından Recep Ablak isimli vatandaş hakkında hangi vilayetteki cumhuriyet Başsavcılığına ne vakit cürüm duyurusunda bulunulmuştur?

-Soruşturmanın içeriği ve evrak numarası nedir?

-Belgenin gerçek olmadığına dair bir delil var mıdır?

-Eğer varsa deliller savcılığa iletilmiş midir?

-Vatandaşın kendisinden işe alınma vaadiyle 100 bin TL rüşvet alındığı savıyla ilgili olarak

-Bakanlığınıza rastgele bir şikayeti yok mudur?

-Şikayet varsa soruşturma yapılmış mıdır?

-Şikayete karşın soruşturma yapılmadıysa bunun nedeni nedir?”

NE OLMUŞTU?

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, geçtiğimiz haftalarda Orman Genel Müdürlüğü’nde bir vatandaşa iş kelamı verilip 100 bin TL rüşvet alındığı argümanını Meclis gündemine taşımış ve bahisle Tarım ve Orman Bakanına yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vermişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP