DOLAR 16,5158 -2.22%
EURO 17,4634 -2.1%
ALTIN 986,60-0,53
BITCOIN 350657-4,18%
İstanbul
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE


KİPTAŞ Genel Müdürü’nden kıymetli ihtar: Beklenen sarsıntı öncesi vatandaş yazgısıyla baş başa bırakıldı
  • HaberAbi
  • Gündem
  • KİPTAŞ Genel Müdürü’nden kıymetli ihtar: Beklenen sarsıntı öncesi vatandaş yazgısıyla baş başa bırakıldı

KİPTAŞ Genel Müdürü’nden kıymetli ihtar: Beklenen sarsıntı öncesi vatandaş yazgısıyla baş başa bırakıldı

ABONE OL
1 Aralık 2021 00:54
KİPTAŞ Genel Müdürü’nden kıymetli ihtar: Beklenen sarsıntı öncesi vatandaş yazgısıyla baş başa bırakıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, beklenen İstanbul zelzelesi öncesinde riskli konutların yenilenmesinin artan döviz kurları sonucunda zahmete girdiğini belirterek, “Vatandaş adeta yazgılarıyla baş başa kalmış durumdadır!” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’ın Genel Müdürü Ali Kurt, beklenen büyük İstanbul zelzelesi öncesinde riskli yapılarla ilgili kıymetli bir ihtarda bulundu.

“Üstlendiğim vazife nedeniyle bu önemli uyarıyı yapmanın kıymetli bir sorumluluk olduğuna inanıyorum” diyerek değerlendirmelerini toplumsal medya hesabından paylaşan Kurt, şunları söyledi:

“KADERLERİYLE BAŞ BAŞA KALMIŞ DURUMDALAR”

*Üzülerek söylüyorum ki, beklenen İstanbul sarsıntısı öncesinde riskli konutlarının yenilenmesi gereken vatandaşlarımız, artan döviz kurları sonucunda adeta yazgılarıyla baş başa kalmış durumdadır!

DOLARDAKİ ARTIŞIN TESİRİNİ AÇIKLADI

*Haftalık dolar artış oranı %9.30 iken demirdeki haftalık artış oranı %11.5! Bu durum çok net bir biçimde; tedarik zincirinin bozulma eğiliminde olduğunu, piyasada itimadın çok lakin çok düşük düzeyde olduğunu gösteriyor.

“YAPILARIN YENİLENME SÜRECİ ÖNEMLİ MANADA PROBLEME GİRDİ”

*Bu durum nedeniyle; riskli yapıda oturan vatandaşlarımızın yapılarının yenilenme süreci önemli manada probleme girmiştir!

*İstanbul Yenileniyor platformu sayesinde riskli yapıda oturan vatandaşlarımızı maliyet fiyatı üzerinden borçlandırmaya ikna etmemize ve bu şuuru önemli sayıda vatandaşımıza anlatmış olmamıza karşın, piyasanın bu derece güvensizlik odaklı değişkenlik göstermesi maalesef riskli yapıdaki vatandaşlarımızı çaresiz bırakıyor.

ACİL AKSİYON PLANI DAVETİ

Tüm tarafların bir ortaya gelmesi gerektiğine vurgu yapan Kurt,Dilerim mümkün bir sarsıntı öncesi ilgili tüm taraflar bir ortaya gelerek afet odaklı dönüşüm için acil bir hareket planını hayata geçirebilir” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP