DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3602521,27%
İstanbul
27°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE


Türkiye Barolar Birliği yeni liderini seçiyor

Türkiye Barolar Birliği yeni liderini seçiyor

ABONE OL
4 Aralık 2021 15:03
Türkiye Barolar Birliği yeni liderini seçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Barolar Birliği’nin 36’ncı Olağan Genel Şurası, Ankara’da başladı. 2 gün sürecek Genel Kurul’da, TBB’nin yeni lideri seçilecek.

TBB’nin 36’ncı Olağan Genel Şurası, Litai TBB Konuk Evi’nde başladı. Mevcut lider Metin Feyzioğlu ile Ankara Barosu Lideri Erinç Sağkan’ın aday olduğu Genel Kurul’da 348 delege oy kullanacak. Genel Kurul’da evvel başkanlık divanı seçildi ve geçmiş devir raporlar ile genel şura gündemi görüşüldü. Toplantı salonu girişine turnike sistemi kurularak, salona yalnızca delegelerin alınması kararına birtakım delegeler reaksiyon gösterdi. Yapılan oylamada salonun konuk avukatlara da açılması reddedildi.

‘BİZ AVUKATIZ, SORGULARIZ, İTİRAZ EDERİZ’

Genel Heyet açılışında konuşan TBB Lideri Metin Feyzioğlu, son yıllarda büyük bir ötekileştirme sorunu ile karşı karşıya olunduğunu belirterek, “Herkes adeta kamplara, mahallelere ayrıştırılmak isteniyor akabinde ötekileştirme geliyor sonra da mahallelilerin birbirleriyle çatışması bekleniyor. Bunun sonucu birbirimizi anlamamaktır, empati hissini yitirmektir. Yaratılmak istenen, algıların gerçeklerin yerine geçmesidir. Dünyanın tüm renklerinin siyah ve beyaza sıkıştırılmasıdır. Oysa biz avukatız. Biz sorgularız, itiraz ederiz, gerçek bilgilere dayanan fikirleri çatıştırırız zira biz sürekli gerçeği ararız. Biliriz ki gerçeğin ışığı fikirlerin çatışmasından doğar ve biliriz ki ön yargılar, gerçeğin en büyük düşmanıdır” dedi.

2 gün sürecek Genel Kurul’da yarın yapılacak seçim ile TBB’nin yeni lideri seçilmiş olacak.
DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP