DOLAR 18,5914 0.01%
EURO 18,2099 0.11%
ALTIN 1.023,180,04
BITCOIN 371600-0,84%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

12:57

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE


İstanbul’da asgari ücret eylemi

İstanbul’da asgari ücret eylemi

ABONE OL
2 Aralık 2021 19:12
İstanbul’da asgari ücret eylemi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da Çalışma Bakanlığı bölge müdürlüğü önünde toplanan bir grup vatandaş asgari ücret eylemi gerçekleştirdi. Eylemciler, “4 kişilik bir aile çay şöyle dursun, 3 öğün simit yese asgari ücretin yüzde 40’ından fazlasını simide veriyor. İnsanca yaşamaya yetecek, asgari ücretle güvenceli çalışma istiyoruz” açıklamasında bulundu.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bölge müdürlüğü önünde toplanan bir grup vatandaş, asgari ücretle ilgili taleplerini getirdi.

Eylemde “İnsanca yaşamaya yeten vergiden muaf asgari ücret için mücadeleye” pankartı, “Düşük ücret yüksek veri politikasına son”, “Asgari ücret görüşmeleri halka açık yürütülsün”, “Herkese iş ve gelir güvencesi sağlansın” döviz ve pankartları açıldı.

Eylemcilerin ortak açıklamasında, “İnsanca yaşamaya yetecek, asgari ücretle güvenceli çalışma istiyoruz. Asgari ücretten tüm vergiler kaldırılsın istiyoruz. Bir tiyatrodan farksız olan asgari ücret görüşmelerinin halka açık yayınlanmasını istiyoruz. Düşük ücret, yüksek vergi politikasından vazgeçilsin, vergiler sermayedarlar için alınsın istiyoruz” denildi.

“BİR AİLE 3 ÖĞÜN SİMİT YESE ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 40’INDAN FAZLASI OLUYOR”

Eylemcilerin açıklamasında ayrıca “Her asgari ücret zammı zamanı bize çay-simit hesabı yapanlar duysun; İstanbul’da 100 gr simit dün 3.5 TL oldu. 4 kişilik bir aile çay şöyle dursun, 3 öğün simit yese asgari ücretin yüzde 40’ından fazlasını simide veriyor” denildi.

En az 10 karakter gerekli