DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 361282-3,37%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

05:34

İMSAK'A KALAN SÜRE


Kemal Kılıçdaroğlu market sahiplerine gönderdiği mektubu paylaştı
  • HaberAbi
  • Gündem
  • Kemal Kılıçdaroğlu market sahiplerine gönderdiği mektubu paylaştı

Kemal Kılıçdaroğlu market sahiplerine gönderdiği mektubu paylaştı

ABONE OL
2 Aralık 2021 11:12
Kemal Kılıçdaroğlu market sahiplerine gönderdiği mektubu paylaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, artırımların akabinde market sahiplerine gönderdiği mektubu paylaştı…

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, market sahibi ve yöneticilerine mektup göndererek, 10 eserde artırım yapılmamasını istedi.

Kılıçdaroğlu, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda,” Güldük eğlendik… Artık Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Kelam verdiğim üzere, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, mektupta şu sözleri kullandı:

  • Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Bilhassa temel besin eserlerine yapılan artırımlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın için sokmaktadır.

    “10 HAYATTA KALMA ESERİNE KIŞIN ARTIRIM YAPILMASIN”

  • Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, besin kesiminin kıymetli paydaşları ile bir görüntü konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinden hem kesimimizi hem de halkımızı koruyacak önlemler üzerinde konuştuk. Akabinde gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin ivedilikle atması gereken 6 adımı açıkladım.
  • Bedelli kesim yöneticisi, kelam konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak ismine, büyük marketlerden de bir talebin olduğunu söz etmiş, ’10 Hayatta kalma Ürünü’ için, kış aylarında artırım yapılmamasını istemiştim. Bu eserler, un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir.
  • Bu talebin, sizden bu eserlerde açıkça ziyan etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Fakat bunu halkımız ismine yapmak zorundayız. Ve bu mektup vesilesiyle bir sefer daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak ziyanı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız.
  • Kara kışı atlatabilmek ismine, halkımız için bu adımı atacağımıza inanıyor, sizleri hürmetle selamlıyorum”

En az 10 karakter gerekli