DOLAR 17,9513 0.2%
EURO 18,3415 0.52%
ALTIN 1.028,410,55
BITCOIN 4345904,77%
İstanbul
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE


Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Mansur Yavaş’ karşılığı
  • HaberAbi
  • Gündem
  • Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Mansur Yavaş’ karşılığı

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Mansur Yavaş’ karşılığı

ABONE OL
1 Aralık 2021 09:54
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Mansur Yavaş’ karşılığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, MHP önderi Devlet Bahçeli’nin Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a yönelik tehdidine karşılık verdi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in konuğu oldu.

MHP başkanı Bahçeli, Ankara’da düzenlenen ve İdeal Ocağı üyeleri tarafından yapıldığı tez edilen hücumla gündeme gelen Alparslan Türkeş’i anma toplantısına ait basın mensuplarının yönelttiği soruya, “Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Beyefendi dikkat etsin. Gerisinde bir ülkücü nefes var” karşılığını vermişti…

Devlet Bahçeli’ye karşılık veren Kılıçdaroğlu, “Böyle bir olayı araştırmadan direkt Mansur Yavaş’ı maksat alıp onu suçlama istikametine gitmesi hakikat değil. Mansur Yavaş, siyasi tartışmalardan uzak duran birisi. 6 milyon Ankaralıyı kucaklıyor. Neden bu türlü bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil”  tabirleri kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun satırbaşları şöyle oldu:

* Erdoğan faizden şikayet ediyor ancak enflasyonu onu bağlıyor. Aslında gelir dağılımındaki adaletsizliğin birinci amiri enflasyondur. Her şeye artırım yapıldı. Bu kadar artırımın nedeni nedir? Faiz midir?

*Biz faizi savunmuyoruz ancak nereden inecek faiz? Siz, esnafın, çiftçinin, banka kredilerinin faizini indirdiniz mi?

“OLAĞANÜSTÜ BİR DENGESİZLİK”

* Hayır. Gelir dağılımında harika bir dengesizlik var. Artırım yapılmayan hiçbir şey yok.

*Gübreye dünyanın artırımı geldi. Ekilebilir topraklara gübrenin fakat yüzde 20’si atıldı. Vatandaş gübre alamıyor. Çiftçi üretmezse ne olacak?

“NİYE SATTILAR BUNU ART KAPIDAN?”

* Arpayı, buğdayı, nohutu, canlı hayvanı dışardan alıyorsun. 19-20 yıldır bu ülkeyi kimler yönetiyordu? Doları sabit tutmak için 128 milyar doları sattılar.

* Niçin sattılar bunu art kapıdan? Kayınpeder-damat sattılar. Yönetemiyor. Yönetmeyi büsbütün bırakmış vaziyette.

* Sen Merkez Bankası’nın faizini bırak, indiriyorsan çiftçinin, esnafın faizini indir. Allahın müsaadesiyle iktidar olacağız evvel esnafın ve çiftçinin faizini sileceğim.

Merkez Bankası’nın bağımsız olmadığını kendi söylüyor esasen. Küme toplantısındaki konuşmasında, ‘Merkez Bankası’nın liderini misyondan aldık zira laf dinlemiyordu’ diyor.

TABAN FİYAT GÖRÜŞMELERİ

* Hazırlık yapıyoruz. Bir görüşü beyan etmeden evvel beyanat yapıyoruz. Onlardan karşılık gelir. İşi olgunlaştırdıktan sonra kamuoyuyla paylaşıyoruz.

BAHÇELİ’NİN MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

*Aslında şöyle tabir etmek isterim. Sayın Bahçeli uzun vakittir Türk siyaset sahnesinde olan bir isim.

* Bu türlü bir olayı araştırmadan direkt Mansur Yavaş’ı maksat alıp onu suçlama istikametine gitmesi yanlışsız değil. Mansur Yavaş, siyasi tartışmalardan uzak duran birisi. 6 milyon Ankaralıyı kucaklıyor.

* Neden bu türlü bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil. Alparslan Türkeş’i anma merasimi var ve Kuran tilaveti sırasında bu baskın yapılıyor. Arkadaş siz neden bu türlü bir şey yapıyorsunuz?

* Bahçeli’nin yapması gereken baskın yapanları eleştirmesiydi. Bunu yapmadı tam bilakis hiç ilgisi olmadığı halde Mansur beyefendisi suçladı.

* Şayet siz bir siyasi partinin genel lideri olarak kendinizi öteki bir yere vakfetmişseniz, AK Parti kazansın diye kendi partinizi ve davacıları feda etmeye hazır bir konum takınmışsanız siz artık siyaset üretmezseniz. Bahçeli’nin düştüğü konum budur. Bahçeli’nin durumuna emin olun üzülüyorum.

* Mansur Yavaş’ın açıklaması hakikat. Belediye lideri, belediye lideri olarak misyon yapıyor.

* Biz yeni bir siyaset anlayışı, toplumu kucaklayan bir siyaset anlayışını savunan bir partiyiz. Belediye liderlerinin birebir ideoloji ile hareket etmesi lazım.

BAE’NİN TÜRKİYE ZİYARETİ…

* Tank Palet Fabrikası, Türkiye’nin gözbebeği olan fabrikalarından birisi. Bedelinin 20 milyar dolar olduğu söyleniyor. Bunun yüzde 49’unu Katar’a verdiler.

* Bizim bilmediğimiz sırları Katarlılar biliyor. Tank üretimine başlanacakken birden teğe Katarlılar devreye girdiler olay öteki bir yere gitti. Türkiye şu an tank üretemiyor.

* Siz 5 tane tank üretmişken seri üretime geçecekken neden Katar ordusuna bunu devrettiniz?

“NEYMİŞ BU PARA?”

* Bunu para için yaptılar. Bir devletin onuru vardır. Siz para gelecek diye her şeyi feda edemezseniz. Bu ülke kanla kuruldu.

* Birleşik Arap Emirlikleri neden geliyor? Hani bunlar 15 Temmuz’u planlamışlardı? Nasıl oldu da Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ‘şerefsiz’ diye tanımladığı biriyle nasıl tokalaşır?

* Düne kadar bunlar berbattı, darbe teşebbüsüne takviye vermişleri, ne oldu birden teğe?

* 10 milyar dolar para getireceklermiş. Neymiş bu para? Tank Palet için satma biz 50 milyon dolar buluruz demiştim.

* Aselsanı, Havelsanı, Roketsanı alacaklar diye haberler çıktı. Bunları satın alacaklarmış üzere haberler gazetelerde yayımlandı. Bekledim bir açıklama. Ne MSB’den, ne de Erdoğan’dan bir açıklama gelmedi.

* O denli olunca ben mecburen, ‘Bunları satarsanız sizin burnunuzdan fitil fitil getiririm’ dedim. Getiririm de bu türlü bir rezalet olamaz.

* Tank Palet Fabrikası’nı da iktidar olunca birinci bir hafta içinde satıl alıp ordumuza teslim edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP