• HABERLER
  • SERVİS 1
  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
  • DİĞER
MHP’li Dr.Rıfkı Karabatak’tan Öğretmenler Günü Mesajı
  • HaberAbi
  • Dünya
  • MHP’li Dr.Rıfkı Karabatak’tan Öğretmenler Günü Mesajı

MHP’li Dr.Rıfkı Karabatak’tan Öğretmenler Günü Mesajı

ABONE OL
23 Kasım 2023 18:34
MHP’li Dr.Rıfkı Karabatak’tan Öğretmenler Günü Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıllarca Aksaray Milliyetçi Hareket Partisi‘nde il başkanlığı görevini yürüten ve halkın teveccühünü kazanan aynı zamanda Aksaray Maya Kadın Doğum Hastanesi yönetim kurulu başkanı Dr. Rıfkı Karabatak 24 Kasım öğretmenler gününü unutmadı.

 

Aksaray’da doktor abi ile tanınan Karabatak kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı: “Millet Mektepleri‘nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

 

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenler; gözümüzün nuru çocuklarımızı hiç tereddüt etmeden emanet ettiğimiz, rol model olarak öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirirken kendilerine duyulan güvenin ve sorumluluğun ağırlığını bir ömür boyu taşıyan toplum mimarlarıdır.

Bir Medeniyet ve Kültür İnşaası

Değerli Öğretmenlerimiz, Hiç kuşkusuz ki hepimizin gözbebeği sevgili çocuklarımızın, yarınlarımızın teminatı gençlerimizin hayata hazırlanmasında size büyük görevler düşmektedir.

 

Sizlerden en büyük beklentimiz, her şeyden önce iyi insanlardan müteşekkil bir toplum inşa etmeyi ve millî-manevi-kültürel değerlerinin yanı sıra evrensel ilkeleri de özümsemiş nesiller yetiştirmeyi temel amaç edinmenizdir.

 

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, öğrencisinin sahip olduğu cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen siz öğretmenlerimiz; güçlü Türkiye’yi inşa edecek, Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda çocuklarımıza bir yandan çağın gerektirdiği bilgi edinme yöntemlerini öğretirken bir yandan da onları içinde yaşadıkları çağı anlayıp yorumlayabilen, şefkati, sevgiyi, merhameti ve medeniyet değerlerimizi bilen erdemli bireyler olarak yetiştirme misyonunun sahibisiniz.

 

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Aksaray’da bulunan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten kalbi duygularımla kutlarım dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.