DOLAR 18,5865 -0.01%
EURO 18,1110 -0.45%
ALTIN 1.014,53-0,80
BITCOIN 361727-3,04%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

05:34

İMSAK'A KALAN SÜRE


Sedanur Şen davası açıldı: 19 yıl mahpus istendi

Sedanur Şen davası açıldı: 19 yıl mahpus istendi

ABONE OL
1 Aralık 2021 13:12
Sedanur Şen davası açıldı: 19 yıl mahpus istendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maltepe’de 24 yaşındaki Sedanur Şen’in bir rezidansta meyyit bulunmasına ait tutuklanan Serdar Yazıcı hakkında “bilinçli taksirle mevte neden olma” ve “uyuşturucu yahut uyarıcı unsur ticareti yapma ve sağlama” kabahatlerinden 2 yıl 8 aydan 19 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Maltepe’de, 9 Eylül’de 24 yaşındaki Sedanur Şen’in bir rezidansta meyyit bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olay günü bir otelde mevt olayı ihbar edildiği kaydedildi.

Otel vazifelisi T.Y.’nin sözünde, kelam konusu otel odasında Serdar Yazıcı ile Sedanur Şen’in konakladığını, Yazıcı’nın kendilerine Sedanur Şen’in hareketsiz yattığını söylediği aktarıldı. İddianamede, suça husus adreste uyuşturucu içmek için iki adet cam düzenek, şişe içerisinde mümkün uyuşturucu olduğu düşünülen sıvı unsur bulunduğu belirtildi.

‘UYUŞTURUCU KULLANMAK VE TİCARETİNİ YAPMAKTAN KAYDI VAR’

Serdar Yazıcı’nın uyuşturucu unsur kullanmak ve ticaretini yapmak kabahatlerinden kaydının olduğu bilgisine yer verilen iddianamede, İsimli Tıp Kurumu’ndan gelen kan numunesi üzerinde yapılan incelemede sanığın kanında metanfetamin ve amfetamin hususlarının tespit edildiği, otopsi raporuna nazaran Sedanur Şen vefat sebebinin de uyuşturucu ve uyarıcı husus sonucu meydana geldiği belirtildi.

Serdar Yazıcı’nın sözünde, bir buçuk hafta evvel Sedanur Şen ile tanıştıklarını, olay günü kelam konusu otele geldiklerini, birlikte uyuşturucu unsur kullandıklarını, gece uyuya kaldığını, sabah otel çalışanlarının paklık için odaya geldiklerinde uyandırmaya çalıştığı Sedanur Şen’in hayatını kaybettiğini anladığını söylediği aktarıldı.

KIZININ TEDAVİ GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Sedanur Şen’in annesi Sevinç Şen’in de sözünde, bir yıl evvel kızının husus bağımlısı olduğunu öğrendiğini, bir hastanede tedavi gördüğünü, kızına tedavi için çip takıldığını, uyuşturucu husus alması halinde ayağının şiştiğini, Serdar Yazıcı’yı tanımadığını ve şikayetçi olduğunu söylediği belirtildi.

‘UYUŞTURUCUYLA İLGİLİ TEDAVİ OLDUĞUNU BİLEBİLECEĞİ’

İddianamede, şüphelinin maktul ile birlikte gittiği Taksim’de uyuşturucu husus satın aldığını, otelde maktule uyuşturucu unsur kullanması için verdiği, şüphelinin daha evvel de tıpkı cürümlere ait kaydının olduğu, ayrıyeten maktulü tıp merkezine götürdüğü, burada maktulün uyuşturucu unsur ile ilgili tedavi olduğunu bilebileceği belirtildi.

SAVCILIK TOPLAMDA 19 YILA KADAR MAHPUS İSTEDİ

Savcılık, kuşkulu Serdar Yazıcı’nın Sedanur Şen’e uyuşturucu husus kullandırarak, şuurlu taksirle hareket edip vefatına sebep olduğu konusunda kâfi kuşku oluştuğunu belirterek, Yazıcı’nın “taksirle vefata neden olma”, kabahatinden 2 yıl 8 aydan 9 yıla kadar mahpusla, “uyuşturucu yahut uyarıcı husus ticareti yapma yahut sağlama” hatasından da 10 yıldan az olmamak üzere mahpusla cezalandırılmasını istedi. İddianame gönderildiği Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

En az 10 karakter gerekli