DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4397861,38%
İstanbul
27°

AÇIK

04:25

İMSAK'A KALAN SÜRE


Seren Serengil: Hastaneden şikayetçi olacağım

Seren Serengil: Hastaneden şikayetçi olacağım

ABONE OL
2 Aralık 2021 15:33
Seren Serengil: Hastaneden şikayetçi olacağım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sunucu Seren Serengil geçen yıl zayıflama uğruna geçirdiği ameliyat sonrası sıhhat problemleri yaşamaya başladı. 43,5 kiloya düşen, uzunluğu 4 santimetre kısalan, karaciğer, pankreas ve böbrek sıkıntıları yaşayan Serengil, “Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim vahim yüksek. Hekim ‘geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek’ diyor. Ameliyatımı yapan tabipten ve hastaneden şikayetçi olacağım” dedi.

Geçen yıl zayıflama uğruna gastrik baypass ameliyatı olan Seren Serengil, süratle kilo kaybetti, 43,5 kiloya kadar düştü. Pankreas, karaciğer ve böbrek sıkıntıları yaşadığını belirten sunucu, daima serum alıyor.

“BOYUM 4 SANTİMETRE KISALMIŞ”

Ameliyatını gerçekleştiren İzmir’deki hastanenin ve hekimin kendisine yardımcı olmadığını ve bu nedenle şikayetçi olacağını aktaran Serengil yaşadıklarını anlattı:

* Bu sene kilom 43,5. Kilo kaybımı da önemsemiyorum. Lakin pankreas yetmezliği, karaciğer yetmezliği var, safra kesem alındı, böbrek taşı düşürmeye başladım. Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim fecî yüksek. Tabip ‘geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek’ diyor. Boyum 4 santimetre kısalmış.

* Boyum 1.67’ydi boyum, 1.63’e düşmüş. Şoka girdim, nasıl olabilir bu türlü bir şey diye, inanmak istemedim, bir daha baktım, çok üzüldüm, kemik erimesi başlamış. Esasen yemek yedikten sonra vahim derecede damping sendromu diye bir şey var. Kötüleşiyorum, istifra ediyorum, tuvaletin olmadığı bir yere gidemiyorum.

“YAYIN ESNASINDA EN AZ 6 KEZ TUVALETE GİDİYORUM”

* Bana bazen, ‘bu kadar hastasın, yayına nasıl çıkıyorsunuz’ diyorlar, yayının çabucak gerisinde tuvalet var. Yayın esnasında en az 6 sefer tuvalete gidiyorum. Dışarıda gezmem, bir yere gitmem mümkün değil. Yemek yedikten sonra beynime, kalbime kan gitmiyor, nefes alamıyorum. Benim dışımda bir oburu olsaydı 1 yıldır ortalığı ayağa kaldırırdı.

* Bugüne kadar şikayetçi olmayacaktım, olmadım da, ismini dahi zikretmedim fakat duyarsız,  küstah hastanenin sahibini aradım geçen gün en sonunda. Zira epikrizimi göndermiyorlar, ‘siz yanlışlı bir şey yapıyorsunuz, orada benim üzere bir sürü bayan ameliyat oluyor ve hepsi 60 kilolarda’ dedim, ‘beni ilgilendirmez, benim mutabakatlı tabibim değil, geliyor burada yapıyor’ dedi.

* Nasıl ilgilendirmez, burası sizin hastaneniz ve gayri tüzel bir şey yapılıyor, siz bu türlü bir şeye müsaade ediyorsunuz, ‘neyin peşindesiniz kardeşim’ diyerek telefonumu yüzüme kapattı İzmir’deki hastanenin sahibi. Doktora esasen ulaşabilmek mümkün değil. Ben her gün yayından çıktıktan sonra, bugün de sizinle konuştuktan sonra serum alıyorum ve 24 saat o serum kolumda olmak zorunda, ben şu anda bu halde yaşıyorum, damardan beslendiriyorlar. Ağızdan alınan ilacında benim bedenime etkisi yok zira emilim olan yer bitmiş. Şayet bir tabip ve bir hastane bir kusur yaptıysa, bunu tolere etmek zorundayken, yardımcı olmak zorundayken bunlar telefonlara çıkmıyorlar. O yüzden de bugüne kadar şikayetçi olmamıştım lakin benim bedellerimi, salığımı bu raddeye kadar getirdikleri için, yalnızca şu yüzden de olacağım, en azından diğer beşerler olmasın. Bizde çok örnek alınan insanlarız, bende kusurluyum burada kabul ediyorum, bu türlü cahilce bir şeyi 67-70 kilolarda yaptırmamam gerekiyordu. Ben kendi üzerime alacağım şeyi alıyorum zati fakat tabibin buna asla yanaşmaması, para için asla bu türlü bir şeyi etmemesi lazım. Bir çok bayana yapılıyor ve herkes de beni buluyor şu an. Bir çok bayanın başına gelmiş lakin ben ekranda olduğum için kendimi duyurabiliyorum. Obezite dışında katiyen bu ameliyatların yapılmaması gerekiyor. (DHA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP